ANESTEZİ

ANESTEZİ

Ülkemizde Çocukların diş hekimine gelirken duydukları stress ;uygunsuz şartlarda yapılan müdahale sonucu yaşamları boyunca onları etkileyecek bir şekle dönüşmektedir. Uzun vadede bakıldığında ömür boyu doktor ve tedaviden kaçmaları,günümüzde çok yüksek bir seviyeye ulaşmış olan habis hastalıkların erken teşhis ve tedavi şansını ellerinden alacaktır.

Bu durumda anne-babalar çocukları adına en doğru kararı vermek zorundadırlar. Önlerinde iki yol çıkmaktadır.Birincisi onları eğitmek ve iknaya çalışmak hatta bu konuda nasıl eğitebilecekleri konusunda profosyonel destek almak. İkinci yol özellikle acil bir durum ortaya çıktığında zorla çocukları koltuğa oturtmak yerine güvenli koşullarda anestezi desteği almaktır.

Güvenli koşullarda anestezi nedir?

Güvenli koşullarda anestezi iki olmazsa olmazın birlikteliğidir. Bu deneyimli ve bilğili anestezi ekibi ile gelişmiş anestezi ekipmanı anlamındadır.

Nasıl gerçekleşir?

Fakültemizde anestezi, ekibimizin çocuğunuzla karşılaştığı anda muayene öncesinde kurduğu sıcak ilişki ile başlar.Anestezi doktorumuzun aldığı ön bilği ve yaptığı muayene sonrası istenilen gerekli tetkikler ,konsultasyonlar ile devam eder. Randevu tarihinde çocuğunuz sedsyon uygulanarak diş hekimi koltuğuna alınır.

Nasıl bir yer?

Anestezi verilecek salon en gelişmiş anestezi cihazlarının ve tedavi süresince yaşamsal fonksiyonların devamlı izlenip kayıt altına alındığı bir bölgedir.

Nasıl bir ekip?

Bilgili,deneyimli,sorumlu,insan sevgisi ve insanlara yardım duygusu gelişmiş kişilerden oluşan bir ekibin ancak doğru bir anestezi verebileceği temel ilkedir. Ekibimizinde bu temel ilkemizi hep rehber edinmiştir.

Anestezi “güvenli koşullar altında” sokakta yürümekten daha güvenlidir. Çocuklarınıza erken diş tedavisi olanağını araştırırken mutlaka bunları sorgulayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.